Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 26 чоловік

Виховна робота

Дата: 15 жовтня 2017 о 17:50, Оновлено 23 лютого 2021 о 20:35

Все про виховну роботу дивіться за посиланням:

http://skola.ucoz.ua/publ/1

Виховна робота в НВК – це невід’ємна ланка всього виховного процесу, спрямована на виховання дітей. І саме виховний процес починається із всебічного й глибокого аналізу виховної роботи і визначення актуальних завдань школи, педагогічного колективу на певний період, з урахуванням можливостей їх виконання. Аналіз виховної роботи НВК передбачає з’ясування не тільки того, як функціонує кожний елемент системи, але й цілісність системи, взаємозв’язок і взаємодію елементів, їх підпорядкуванням поставленим завданням і цілям.

Відповідає за виховну роботу в школі заступник директора з навчальної роботи Панасенко О.І. в співпраці з педагогом – організатором Стадник А.В. та соціальним педагогом Веселовською Т.А.

Уся  виховна робота у НВК  спланована: розроблено перспективний план роботи на рік, план-сітка на місяць і на кожний день. Усі класоводи і

класні керівники спланували  виховну роботу з класом  на  початку навчального року, плануючи роботу, намагаються враховувати вікові особливості учнів. При затвердженні   планів адміністрація  домагається, щоб всі виховні плани були змістовними та дієвими.

Протягом 2011-2016 років виховну роботу НВК було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови в Україні», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім'ї». Впродовж цих років учасники навчально-виховного процесу Хижинського навчально-виховного комплексу  «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ім. Є.К.Тищика працювали над виховною проблемою «Інноваційна діяльність учителя у формуванні життєвах компетентностей школярів як запорука успішного саморозвитку та самореалізації особистості в умовах упровадження нових Державних стандартів».

У НВК проводилась робота по удосконаленню системи виховної роботи, спрямованої на забезпечення гуманістичної основи виховання. Саме на розумінні педпрацівниками самостійності підлітка як особистості зумовлюється відмова від старих організаційних форм виховної роботи, заснованих на нормативно-дисциплінарних засадах і перехід до нових форм, які будуються на особистісно-орієнтованих принципах, вихованні громадянина України з активною життєвою позицією, формуванні духовно-практичної діяльності, стимулювання активності особистості в організуючій діяльності (дні самоврядування, чергування по школі, в їдальні; організація та проведення благодійних акцій, написання та складання сценаріїв до свят та різноманітних заходів).

Проаналізувавши досвід попередніх років творчою групою вчителів було розроблено виховну систему Школи життєзнавства, яка базується на тісній співпраці учителів, дітей, батьків у відповідності до основних напрямків виховної роботи. Мета виховної системи Школи життєзнавства – створити комфортне середовище, що ґрунтується на демократичних засадах, співтворчості учителів, учнів, батьків, спрямованої на внесення соціально доцільних змін у напрямки індивідуального розвитку особистості, що сприяють її зростанню.

Основні масові заходи за напрямками виховної роботи:

Я через моє «Я» (фізичне, психічне, соціальне) (Ціннісне ставлення особистості себе). Серед традиційних заходів можна назвати такі: Година спілкування до Дня фізкультури і спорту «Здорові звички, здоровий спосіб життя»; Олімпійський тиждень; зустріч з фельдшером медичного пункту Регент Н.Л. (поради школярам щодо збереження здоров’я та життя); до Міжнародного Дня тютюнопаління конкурс малюнків на тему: «Я досягну успіху без куріння», лекторій «Хвороби курця», «Правда про куріння»; засідання круглого столу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Актуальні питання боротьби зі СНІДом»; бесіда «Формування гігієнічних навичок дітей у сім'ї»; ділова гра: «Здоров’я – це спадщина  чи власне надбання?»; порадник учням: «Комп’ютерна гра чи залежність?»; Конкурс агітбригад «Молодь обирає здоров’я» (команди Хижинського НВК зайняли призові місця в області у 2013, 2014 рр.); проведення спортивних квестів; оздоровлення дітей у санаторіях; організація та проведення туристсько-краєзнавчих походів.

Отже, робота побудована на створенні сприятливих умов для навчання дітей під час навчального процесу, позаурочний час, перебування вдома. Згідно виховного плану школи та класних колективів класоводи і класні керівники проводять бесіди, уроки-тренінги, конкурси малюнків, анкетування, тестування, інструктажі по дотриманню учнями правил особистої гігієни, забезпечення порядку на своєму робочому місці і в класі, фізкультхвилинки на уроках, складання пам’яток («Поведінка і здоров’я дитини»; «Будь чистим і охайним»; „Як запобігти отруєнню харчовими продуктами?”. Соціальним педагогом проводиться анкетування на тему: „Вплив шкідливих звичок на здоров’я дітей”; година спілкування „Наслідки паління та вживання алкогольних напоїв”; конкурс малюнків на тему „Антиреклама СНІДу”; „відповідальність батьків за здоров’я своїх дітей”. Виставка-огляд художньої і наукової літератури про сім’ю підготовлена шкільним бібліотекарем.

В літній період(червень) в школі працює дитячий табір відпочинку „Усмішка” з денним перебуванням, в якому оздоровлюються учні 1-10 класів. В розпорядку кожного дня - лінійка, зарядка, заходи згідно виховного плану роботи, рухливі ігри, спортивні змагання, прогулянки, екскурсії до річки, походи в ліс, конкурсно-розважальні програми. Для дітей організовується безкоштовне харчування в їдальні за рахунок спонсорських коштів.

Я – громадянин (Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави). Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні у 2013 році і продовжується до сьогодні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Колективна творча діяльність дає можливість відійти від заорганізованості, формалізму і дозволяє дитині проявити і розвинути свої здібності, зробити внесок у спільну справу, на радість і користь людям.

Розроблено план заходів щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2015-2020 рр. Серед колективно-творчих заходів патріотичного спрямування можна виокремити: перший урок патріотичного спрямування; тренінги із надання першої медичної допомоги, написання листів солдатам та виготовлення оберегів, проведення благодійних ярмарків та концерту «Запали серця любов’ю»; інформаційна година до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру; перегляд документальних фільмів; привітання мешканців Будинку людей похилого віку з різноманітними святами; випуски тематичних газет; відзначення Дня захисника України, Дня молитви за всіх полеглих за волю й державність України, Дня звільнення сіл Хижинці та Чеснівка від німецько-фашистських окупантів; робота над куточками Бойової та Трудової слави, створення стенда про останні історичні події; відзначення Дня молитви за сиріт України, Дня пам’яті жертв голодомору та Революція гідності, Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС; організовано конкурс-перегляд куточків державної символіки між класами; заходи до Дня соборності України, до Дня пам’яті героїв Крут; відзначення Міжнародного дня рідної мови; проведення операції «Пам’ятник» (догляд за меморіальними спорудами села);  участь у підпроекті Ліги старшокласників «Мій ідеал громадянина-патріота» (про Є.Тищика та В.Совенка); святкування Дня Перемоги та Примирення.  Ці заходи сприяють формуванню патріотичних почуттів в учнів НВК.

Поважай чуже «Я» як своє (Ціннісне ставлення до людей). Для реалізації цього напрямку виховної діяльності у НВК традиційно проводяться наступні заходи: виховна година «Відверта розмова про ввічливі слова та вчинки»;  Акція милосердя «Людським теплом і добротою хай зігріються серця» (до Дня людей похилого віку); Акція «Вчитель не повинен бути самотнім» (Запрошення на свято вчителів пенсіонерів «Низький уклін вам, вчителі»); Скринька добрих слів; ярмарки по збору коштів на подарунки дітям-інвалідам; бесіда «Про справжню дружбу»; конкурс малюнків «Мій найкращий друг»; колективне ігрове спілкування «Дружба – це…»; виховна година, до Міжнародного дня інвалідів «Ми завжди повинні нести іншим світло добра і любові»; Святкові програми «Ми вам вклоняємось, жінки» (до Міжнародного жіночого дня); Тиджень толерантності; Міжнародний день посмішки. Ці та інші заходи сприяють формуванню в учнів толерантного ставлення до інших людей, терпимості та взаємоповаги у повсякденному спілкуванні.

Система превентивних заходів у нашій школі носить попереджуючий, випереджуючий, запобіжний характер і спрямована, насамперед, на вдосконалення способу життя школярів, обрання ними правильної соціальної орієнтації. Задля попередження негативних виявів у навчальному закладі проведено наступні заходи: диспут «Що означає жити красиво»; юридичні поради «Як захистити свої права»; інформаційна година «Собою керувати вмій»; операція «Зовнішній вигляд»; Місячник профілактики правопорушень (зустріч з працівниками правоохоронних органів «Незнання законів не звільняє від відповідальності», рейд по виявленню курців, година спілкування «Нема прав без обов’язків); єдиний урок права «Перший крок до злочину»; вікторина «Інформація - гарант захищеності»; Тиждень права; робота шкільної Ради профілактики правопорушень, органів учнівського самоврядування; охоплення учнів гуртковою роботою; охоплення учнів постійними і тимчасовими дорученнями; індивідуальна робота з учнями; облік учнів, схильних до правопорушень; облік батьків, які не займаються вихованням дітей; закріплення за учнями вчителів-наставників та залучення до різних видів громадсько-корисної діяльності.

Профілактично-корекційна робота в школі проводилась робота щодо профілактики правопорушень, подолання та попередження негативних явищ в учнівському середовищі. Складено план заходів щодо виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки України по профілактиці правопорушень до 2015 року, план заходів з національно-патріотичного виховання, які реалізуються в повному обсязі.

На початку року складається банк даних на учнів, схильних до правопорушень, до шкідливих звичок; дітей пільгових категорій; дітей, сім’ї яких опинились в кризових ситуаціях; дітей з неповних сімей; дітей, в яких батьки зловживають алкоголем. В 2014 році список дітей певних категорій доповнився списком дітей, батьки яких знаходяться в зоні бойових дій на сході України. Вчителі проводили індивідуальні бесіди з учнями, залучали учнів з „групи ризику” до колективних справ класу.

Я – частинка природи (Ціннісне ставлення до природи). Не варто недооцінювати виховну роль природи у формуванні гармонійної особистості, свідомого жителя планети Земля. Щоб виховати в учнів ціннісне ставлення до природи в НВК традиційно проводилися наступні заходи: похід стежками рідного краю «Мальовничі куточки мого села»; Свято осені; виставка творчих робіт «Природа і фантазія» (літературні твори, казки, вірші, малюнки); бесіда-інструктаж «Зима: її принади і небезпеки»; допомога зимуючим птахам - екологічна операція «Встанови годівничку»; конкурс «Замість ялинки – зимовий букет»; виховна бесіда «Першоцвіти просять захисту»; Екологічне прес-шоу «Чи знаєте ви, що..?»; Лінійка пам’яті до Дня Чорнобильської трагедії; конкурс малюнка до Дня довкілля «Людина і ліс»; трудовий десант «Чисте шкільне подвір’я»; конкурс-виставка фотографій «Природа-чарівниця».

Я – творча особистість (Ціннісне ставлення до мистецтва). Творчий підхід до будь-якої справи формує креативність та розширює світогляд. Низка заходів навчально-виховного процесу працювала саме в цьому напрямку: «Все починається із першого дзвінка!» (урочиста лінійка  до свята Першого дзвоника); святкова програма до Дня працівників освіти; Свято мови; розважальна програма «Богатирські ігри» до Дня захисника України; посиденьки «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я»; Андріївські вечорниці; вечір до Дня святого Валентина «Вогонь люблячих сердець» та конкурс-виставка валентинок; святкування 8 Березня; вечір поезії Т.Г.Шевченка; свято Останнього дзвоника; Випускний вечір. З метою розширення творчої та інтелектуальної діяльності учнів у школі діє мережа гуртків:

Я і праця (Ціннісне ставлення до праці). Праця формує почуття відповідальності, дарує задоволення від  вдало закінченої справи, дає результати діяльності. Задля формування в учнів НВК практичних вмінь і навичок були проведені наступні заходи: Акція «Створи собі красу і затишок» (конкурс на краще озеленення класних приміщень); робота книжкової лікарні «Книга скаржиться! Книга дякує!»; операція «Трудова турбота» (упорядкування могил,  пам’ятника-обеліска, допомога самотнім пенсіонерам); «Фабрика Діда Мороза» (конкурс новорічних композицій, іграшок, плакатів); гра-презентація «Всі професії потрібні, всі професії важливі», всеукраїнська акція «Чисте довкілля»; робота по впорядкуванню шкільних клумб, саду.

Правове виховання також посідає чільне місце у виховній системі НВК. Реалізується через такі заходи: підготовка тематичної виставки «Знай та поважай свої права»; конкурс малюнків «Що ми знаємо про свої права»; години спілкування, направлені на з’ясування суті понять “права людини” і “свободи людини”, механізмів захисту прав людини, аналізу правових ситуацій, висловлювання відомих людей; літературний конкурс «Права очима дітей»; прес-конференції, круглі столи з метою виховання нового громадянина, соціально активної, професіонально компетентної особи; Всеукраїнський урок «Права людини».

Колективно-творчі заходи, проведені у нашій школі за всі роки привчають учнів до сумлінного виконання обов’язків перед суспільством, дотримання загальноприйнятих норм і традицій і укладу життя, організації правильного режиму праці, формують постійні контакти і зворотні зв’язки з батьками.

Не залишають без уваги методи стимулювання, заохочення і спонукання дітей: створення колективної думки, збудження інтересу до кінцевого результату діяльності, застереження дітей від необачних вчинків, усвідомлення необхідності заборони негативного.

Досліджувались творчі, лідерські здібності учнів, вивчався рівень пізнавальних інтересів та особистісних рис обдарованості окремих учнів, мікроклімат, структура взаємин у класному колективі.

У Хижинському НВК проводиться  цілеспрямована робота з обдарованими учнями, яка сприяє розвитку їх індивідуальних особливостей та  створює умови для розвитку інтелектуальних, творчих і спортивних здібностей.

Учні закладу  беруть  участь у загальношкільних, районних та обласних заходах, що охоплюють  всі напрямки навчально-виховного процесу. 

У 2011/2012 навчальному році учні НВК брали участь у наступних заходах:

ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»;

У 2012/2013 навчальному році учні  брали участь у наступних заходах:

ІІ місце в районному етапі конкурсу агітбригад Дружин юних пожежників;

ІІ місце в районних змаганнях з тенісу (Васільєва В.);

І місце в районному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;

ІІІ місце в районному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;

У 2013/2014 навчальному році учні школи брали участь у наступних заходах:

І місце в районному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;

ІІ місце в обласному етапі конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;

ІІІ місце в районному конкурсі на кращий логотип шкільної бібліотеки «Книга  - міст у широкий світ» (Трохименко О.);

Диплом лауреата конкурсу представлення театральних композицій до 100-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка;

Перемога в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Хліб очима дітей»;

У 2014/2015 навчальному році учні НВК брали участь у наступних заходах:

ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»;

ІІ місце у районному конкурсі КВК;

ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіаді з англійської мови (Веселовська І.);

ІІІ місце в районному мовному конкурсі ім. П.Яцика (Веселовська І.);

ІІІ місце в районній олімпіаді з фізики (Веселовська І.);

ІІ командне місце у районному конкурсі з шахів та шашок (Вишнивецька О.)

У 2015/2016 навчальному році учні НВК брали участь у наступних заходах:

ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови (Ксенжук Є.;

ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіаді з фізики (Черевишній В.)

ІІ місце в районних змаганнях з баскетболу;

І місце в районному конкурсі читців поезії  Т.Г.Шевченка (Веселовська І.);

ІІ місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Українська коляда» (учасники танцювального колективу «Едельвейс» Семенчук О., Веселовська І.)

Творчо обдаровані  діти вивчають теорію мистецтва, історію рідного краю, здобувають навички з акторської майстерності, реалізують творчі та інтелектуальні здібності. Також учні щорічно беруть участь в предметних конкурсах: «Кенгуру», «Левеня», «Лелека», «Соняшник», «Грінвіч», «Геліантус» і отримують нагороди.

Духовне становлення особистості учня, створення умов для самореалізації його сутнісних сил у різних видах діяльності, навчанні мистецтву життя є одним з головних завдань сучасної школи. У нашій школі створено доброзичливий клімат шляхом виховання культури відносин між учнівським та вчительським колективом. Педагоги сприяють розвитку інтелекту і почуттів дітей, виявленню та розвитку їхніх здібностей, створюють умови для саморозвитку і самовиховання, самовдосконалення особистості. Це складання карт індивідуального розвитку учня, тестування, психодіагностування особистості, допомога у розробці індивідуального плану самовдосконалення. Вчителі спонукають вихованців до самопізнання, визначення моральних цінностей, пошуку сенсу та мети життя, ідеалу, вироблення активної життєвої позиції. Процес вдосконалення учня досягається на уроках християнської етики, етики. годинах спілкування, заняттях з вироблення навичок самореалізації, ознайомлення з планами самовдосконалення відомих людей, складання характеристик на себе і товаришів, за допомогою анкет і творів типу „Яким я уявляю себе”, а також шляхом залучення до ідей батьків учнів.

Планування виховної роботи класними керівниками – один із головних факторів успішного виховного процесу. Класні керівники складають психолого- педагогічні характеристики класу, формують чіткі цілі та завдання виховної роботи з учнями. Планування ведеться за такими розділами: основні виховні заходи, індивідуальна робота з дітьми, охорона життя і здоров'я, робота з батьками. Методичним супроводженням виховної роботи є засідання методичного об’єднання класних керівників 5-11 класів, виступи класних керівників на педагогічних радах, нарадах при директорі, нарадах при заступнику директора з виховної роботи, науково-методичних конференціях, педагогічних читаннях. 

Виховна проблема методичного об'єднання класних керівників дозволяла грамотно вирішити проблему школи. Основними напрямками виховної роботи були:

1. Системний підхід до управління виховним процесом школи, постійне оновлення його змісту, залучення учасників навчально-виховного процесу до розвитку інформаційно-комунікаційних та комунікативних компетентностей якісна реалізація; національного виховання особистості;

2. Досягнення ефективності роботи щодо координації діагностико- профілактичної, просвітницької роботи школи, сім’ї, громадськості;

3. Забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, залучення дітей до вивчення народних звичаїв, обрядів,виховання національної свідомості і самосвідомості.

4. Виховання і розвиток потреби у здоровому способу життя; збереження і зміцнення фізичного і психологічного здоров’я учнів як найвищої соціальної цінності.

На засіданнях методичного об’єднання класних керівників 5-11 класів (керівник – Поліщук Т.І.), головна увага приділялася проблемі вдосконалення виховного процесу, піднесення якості та ефективності роботи учнівського самоврядування, забезпечення злагодженості дій школи і сім’ї у вихованні учнів, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, забезпечення умов щодо збереження здоров'я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму. Бездоганно планують та ведуть документацію з виховної роботи класні керівники Поліщук Т.І. (9 кл.), Артеменко С.О. (10 кл.). Індивідуальну роботу з учнями своїх класів застосовують Веселовська Т.А.( 5 кл.), Стадник А.В. (8 кл).

 За результатами моніторингу активності класних колективів у шкільному житті найактивнішими визнані класи: 5, 8, 9, 10 класів.

В навчальному закладі заведено загальношкільні журнали обліку відвідування, створено систему звірки даних у журналі обліку та класних журналах. Підсумки відвідування аналізуються соціальним педагогом, класними керівниками, щомісяця розглядаються на нарадах при директорі, періодично на педрадах, радах профілактики. Вживаються необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. З учнями та їх батьками проводилась індивідуальна профілактична робота, направлена на недопущення пропусків навчальних занять без поважних причин.

Учнівське самоврядування – один із важливих засобів організації життєдіяльності учнівського колективу. Аналізуючи роботу шкільного парламенту, можна впевнено сказати, що учні вміють добре поєднувати навчальну діяльність з трудовою, виховну з ігровою, природоохоронну з благодійною, спортивну та дозвіллєву. А діяльність, в якій школярам приходиться самостійно вирішувати, творити, діяти, справляє величезний вплив на їх загальний розвиток, оскільки сприяє самовихованню, самовдосконаленню, яке в період ранньої юності набуває вирішального значення.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються в нашому суспільстві.

Мета: сприяння розвитку лідерського потенціалу учнівської молоді, її громадянської ініціативи, набуття нею через соціальну практику досвіду активної та компетентної участі у громадському житті.

Завдання, які вирішує учнівське самоврядування:

  • Сприяє навчальній та творчій діяльності учнів;
  • Забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої, систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи;
  • Формує ініціативу, особистість, здатну приймати нестандартні рішення;
  • Забезпечує захист прав і інтересів учнів;
  • Створює широке поле можливостей для самореалізації в конкретних справах;
  • Виховує почуття власної гідності, вчить досягати індивідуальної та суспільної мети;
  • Відвертає дітей від асоціальних форм поведінки.

Команда Президента координувала роботу старост класних колективів, доводила до їх відома рішення президента та його команди, проводила свої засідання щоквартально. (за потребою можливі позачергові засідання для вирішення питань, які виникають у процесі роботи), організовувала й сприяла організації різноманітних загальношкільних заходів, спрямованих на покращення умов життя школи (бере участь у річному плануванні школи, турбується й організовує роботу з молодшими школярами, очолює роботу загальношкільних акцій, координує роботу класних колективів щодо їх участі в трудових операціях з упорядкування шкільного подвір'я, організовує і проводить загальношкільні вечори, конкурси, диспути, свята, контролює чергування класних колективів у школі, створює і керує роботою ініціативних творчих груп з проведення цікавих творчих справ у школі.

Парламент учнівського самоврядування діяв під керівництвом президента у складі міністерств, створених відповідно до основних напрямків виховної роботи.

Міністерство освіти та інформації організовує забезпечення взаємодопомоги в навчанні, консультаційну допомогу, рейд-перевірку стану підручників, участь у предметних тижнях, олімпіадах, гуртках, слідкує за роботою редакції шкільної газети «ГУАШ», організовує навчальну роботу з молодшими школярами. За означений період взяли участь у створенні таких проектів Ліги старшокласників: «Мій ідеал громадянина-патріота»,  «Квіти біля школи», «Здоровим бути здорово», «Щоденник корисних справ», «Традиції мого краю», «Добро починається з тебе». Здійснювався добір інформації для предметних газет.

Міністерство здоров'я та спорту займається організацією спортивних змагань («Козацькому роду нема переводу», «Хто піде в армію»), туристичних походів серед учнів школи (похід на рибалку, на гору Тотоха), пропагандою здорового способу життя серед школярів за допомогою тематичних газет та фотовиставок. Щоденно після третього уроку проводилися «Веселі рухливі перерви» для учнів 1,3,4 класів в теплу пору року на свіжому повітрі, а взимку - у холі школи під музичний супровід .Також міністерство спорту брало активну участь у підготовці тематичних свят. Задля боротьби зі шкідливими звичками було проведено профілактичні заходи щодо їх усунення.

Міністерство милосердя. Розпочинає навчальний рік розпочали із закріплення за пристарілими та одинокими людьми волонтерів, які надаватимуть їм посильну допомогу протягом року. До Міжнародного Дня миру традиційно організовується акція з виготовлення оріґамі «Хай мій голуб миру увесь світ облетить», конкурс-виставка малюнків «Мир у всьому світі», написання листів у підтримку пораненим солдатам. Задля вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення пам’яті партизанів, виховання мужності, самовіддачі, згуртованості в ім’я благополуччя держави та відновлення історичної справедливості до Дня партизанської слави (22.09) проводиться загальношкільна лінійка «Схиляємо голови низько», операція «Пам’ятник» (догляд за меморіальними спорудами села) та екскурсія до куточка Бойової слави. До Міжнародного дня людей похилого віку (01.10), з метою привернення уваги до проблем людей похилого віку та висловлення вдячності за їх працю й досягнення, волонтерським загоном організовується майстерня з виготовлення листівок для жителів Будинку людей похилого віку та святкове привітання від учнів школи.

Міністерство милосердя разом із Міністерством культури та дизайну бере активну участь у заходах до Дня учителя (Акція «Учитель не має бути самотнім» (запрошення учителів-пенсіонерів на святкування Дня учителя), «Букети нашим вчителям»). В День пам’яті жертв голодоморів (четверта субота листопада) було організовано тематичну виставку в бібліотеці «Чорні сторінки нашої історії» та перегляд відеофільму про Голодомор. Традиційними є участь в загальношкільній інформаційній година «Хліба…», в заходах до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом (01.12), в благодійній акції «Іграшка для друга». В День Соборності України (22.01) організовується покладання квітів до меморіальної дошки Ю. Лавріненку та перегляд відеофільму «Акт злуки 22 січня 1919» .

Другий рік поспіль до Міжнародного жіночого дня організовано благодійний концерт та ярмарок на підтримку солдатів Лисянщини «Запали серця любов’ю».

Протягом року члени загону контролюють проведення акції «Чисте подвір’я», під час якої учні школи проводять прибирання пришкільної території, парку в селі Хижинці та пам’ятників загиблим воїнам, що знаходиться в парку та біля сільської ради.

Міністерство культури та дизайну. Члени міністерства активно допомагає в організації традиційних шкільних свят (прикрашання залу, створення запрошень, дизайн приміщень, розробка сценаріїв та вечорів відпочинку старшокласників), конкурсів («Найкраща валентинка», «Лист-подяка» до дня толерантності тощо), розваг (веселі ігри та розваги на перервах).

Міністерство дисципліни та праці здійснює контроль за відвідуваннями учнями уроків., дотриманням культури поведінки у школі та по за її межами. Регулярно проводилася профілактична роз’яснювальна робота щодо уникнення правопорушень. Міністерством організовувалося чергування у школі та на культурних заходах,  надавалася допомога у вирішенні конфліктних ситуацій.

Організовано  активну діяльність щодо збереження та ремонту шкільного майна, прибирання території, навчальних кабінетів, місць загального користування.

Кожне міністерство працює за посеместровим планом, де зазначені основні заходи та форми роботи. Уся система роботи учнівського самоврядування базується на основних орієнтирах виховання та регулюється документами, які унормовують виховний процес.

У цілому завдання, поставлені на 2011-2016 н. р., виконані:

  1. Виховання особистості, здатної приймати рішення у ситуації морального вибору і нести відповідальність за них перед собою, суспільством, державою.
  2. Створення умов для саморозвитку особистості.
  3. Формування розуміння здоров’я як особистої та громадської цінності, мотивацій ведення здорового способу життя.
  4. Формування навичок толерантної поведінки, конструктивного розв’язання конфліктних ситуацій.
  5. Виховання духовно багатої особистості, патріота і громадянина своєї Батьківщини.
  6. Створення умов для співтворчості педагогів, учнів, батьків.
  7. Підготовка до суспільно-громадянської та фахової соціалізації учнів.
  8. Формування навичок проектування свого життя.
  9. Забезпечення науково-методичного супроводу виховної системи.
  10. Гармонізація взаємин школа - родина.

Виховна діяльність забезпечила комфортне середовище, що ґрунтується на демократичних засадах, співтворчості учителів, учнів, батьків, спрямованої на внесення соціально доцільних змін у напрямки індивідуального розвитку особистості, що сприяють її зростанню, адже завдання сучасної школи не просто дати учневі багаж знань, умінь і навичок, а й зробити його компетентним, тобто здатним самостійно здобувати і використовувати знання в різних життєвих ситуаціях; готовим брати на себе відповідальність, бути активним у суспільному житті.

На 2016 – 2017 навчальний рік заплановано створити ініціативну групу з вивчення моніторингу активності класних керівників та класних колективів; посилити роботу із розвитку соціальної активності учнів через залучення їх до участі у виховних заходах у класі та роботі в учнівському самоврядуванні; урізноманітнити форми та методи методичної роботи з класними керівниками; урізноманітнити форми та методи виховної роботи з учнями та їх батьками; прийняти програму «Уроки для сталого розвитку» для вдосконалення ефективності роботи виховної системи школи.

Аналіз виховної роботи за 2015-2016 н.р.

  І семестр

       З метою задоволення поставлених завдань, систематизації та єдності дій класних керівників із педагогом – організатором, соціальним педагогом виховна робота в школі спланована за тематичними тижнями, які мають свою назву та призначення:

      Організаційний тиждень – з 01.09 по 04.09.2015 р.;

      Олімпійський тиждень – з 07.09. по 11.09.2015 р.;

      Тиждень суспільно – корисних справ – з 14.09.по 18.09.2015 р.;

      Тиждень бережного відношення до природи - з 21.09.-25.09.2015 р.;

      Тиждень творчості – з 28.09. по 02.10.2015 р.;

      Тиждень правового виховання – 05.10 – 09.10.2015 р.;

      Тиждень патріотичного виховання – з12.10.по 16.10.2015 р.;

      Тиждень безпеки дорожнього руху – з 02.11. – 06.11.2015 р.;

      Тиждень рідної мови – 09.11. – 13.11.2015 р.;

      Тиждень толерантності  - з 16.11.по 20.11.2015 р.;

      Тиждень Пам’яті та Скорботи - з 23.11. по27.11.2015 р.;

      Тиждень «16 днів проти насилля» - з 30.11. по 04.12.201 р.

      Тиждень козацтва – з 07.12 по 11.12.2015 р.;

      Тиждень художньо – творчої діяльності – з 14.12. по 18.12.2015 р.;

      Тиждень творчості – з 21.12. по 25.12.2015 р.;

      Тиждень «Новорічне диво» - з 28.12 по 31.12.2015 р..

         З метою реалізації поставлених завдань шкільним виховним планом на 2015 – 2016 н.р. передбачено участь дітей у різних конкурсах, акціях, святах, виставках тощо

         Протягом І семестру педагогом – організатором А.В.Стадник у тісній співпраці з класними керівниками, а також вчителями – предметниками та соціальним педагогом Т.А.Веселовською було проведено змістовні загальношкільні заходи: «Свято Першого дзвоника», «Олімпійське свято»; Свято квітів і врожаю, свято з нагоди Дня вчителя, «Козацькі забави» для

учнів школи, присвячені Дню українського козацтва, конкурс ім. Петра Яцика, конкурс ім. Т.Г. Шевченка та інші не менш цікаві та повчальні заходи. Крім цього було проведено тематичні виставки малюнків, стіннівок, плакатів; Новорічні свята для учнів 1,3,4,6 класів та дошкільної групи «КАЗКА» - «Новорічне диво», для учнів 7–9 та 11 класів - «Пригоди москаля у Хижинцях».

         Уся виховна робота в школі здійснюється у відповідності до плану виховної роботи складеного на навчальний рік і затвердженого директором НВК. Кожен класний керівник працює також за затвердженим дирекцією НВК виховним планом, де зазначені виховна проблема району, школи, класу, а також основні заходи форми роботи класного керівника з учнями певного класу. Виховні плани класними керівниками складено з урахуванням вікових особливостей учнів, їх інтересів та задатків. Робота класних керівників була організовано спланована у відповідності до шкільного виховного плану роботи за тематичними тижнями.

         Щоденно після третього уроку педагогом – організатором за допомогою учнівського самоврядування проводилися «Веселі рухливі перерви» для учнів 1,3,4 класів в теплу пору року на свіжому повітрі, а взимку - у холі школи під музичний супровід .

         Постійно проводилася робота з профілактики правопорушень серед учнів шляхом бесід класних керівників,соціального педагога з учнями НВК.

         Традиційною в НВК щопонеділка є загальношкільна лінійка, на якій проводяться підсумки за попередній тиждень ( нагородження грамотами, відзначення переможців шкільних і районних заходів), а також учні ознайомлюються із планом роботи на тиждень. Крім цього учні отримували додаткову інформацію про планування роботи на тиждень через учасників шкільного парламенту.

         У НВК  протягом семестру діяло учнівське самоврядування на чолі з президентом школи Веселовською Іриною, учениця 9 класу, до складу якого входить 5 міністерств, через які організовувалася відповідна робота. Активно діяли міністерство милосердя, голова міністерства Павленко Анастасія, та міністерство культури та дизайну, голова міністерства Трохименко Олеся. Члени учнівського самоврядування  були активними учасниками загальношкільних масових заходів, конкурсів. Так протягом І семестру учні взяли активну участь у загальношкільних та спортивно – масових заходах тощо. А також разом з учнями 8 класу (класний керівник Поліщук Т.І), та 7 класу (класний керівник Стадник А.В.) взяли участь у конкурсі Ліги старшокласників «Квіти біля школи» та «Здоровим бути модно».

         На належному рівні в школі працювала і соціально – психологічна служба (Веселовська Т.А.). Соціальним педагогом проводилися тренінги (згідно плану), зустрічі, а також індивідуальні профілактичні бесіди з учнями , схильними до правопорушень тощо. А з 25 листопада по 10 грудня в НВК проходила акція «16 днів проти насилля».В рамках акції соціальним педагогом Веселовською Т.А. було організовано та проведено тематичну виставку «Стоп насильству!», конкурс малюнків «Моє дитинство», створення рекламно – агітаційного плакату «Ми за здоровий спосіб життя»,

створено колаж «Моє майбутнє в мирній Україні»,проведено відео лекторій з подальшим обговоренням «Торгівля людьми» та інші заходи. Яскраво та цікаво щопонеділка у грудні проходили Благодійні ярмарки, виручені кошти з яких  пішли на придбання іграшок дітям – інвалідам.

         Також протягом І семестру проводились класні батьківські збори (жовтень,грудень), індивідуальні зустрічі з батьками, засідання батьківського комітету.

         У І семестрі розпочала свою діяльність Рада профілактики, на якій було розглянуто питання поведінки та навчання таких учнів: Васільєва Сергія, 6 клас; Сікала Вадима,11 клас. Протягом семестру у школі працювали гуртки:

 Театральний, Туристичний, «Умілі руки», «Юний журналіст». Танцювальний.

         Значна увага в І семестрі 2015 – 2016 н.р. приділялася патріотичному вихованню. Таким чином протягом семестру  було проведено відповідні заходи в рамках Тижня рідної мови,Тижня Пам’яті та Скорботи. Слід відзначити виховний захід, підготовлений учнями 7 класу (класний керівник А.В.Стадник) «Час зупинись, Людино, слухай…Слухай і пам’ятай», де вміло та доречно поєднано трагічні історичні події на Україні від часів голодомору до сьогодення.

         Протягом семестру творчою групою вчителів створено систему виховної роботи «Школа життєзнавства». Мета якої – створення комфортного середовища, що ґрунтується на демократичних засадах, співтворчості учителів, учнів, батьків, спрямованої на внесення соціально доцільних змін у напрямки індивідуального розвитку особистості, що сприяють її зростанню. Головним результатом запровадження моделі виховної системи повинна стати наступність та безперервність змісту освітньої та виховної діяльності школи щодо формування ініціативної, здатної жити в умовах свободи, приймати відповідні рішення, робити самостійний життєвий вибір особистості; виховання свідомого громадянина України на основі дієвого підходу до організації виховної роботи в НВК.

ІІ семестр

Тематичні тижні

      Тиждень пізнавальної діяльності – з 18.01 по 22.01.2016 р.;

      Тиждень усної народної творчості - з 08.02.-12.02.2016 р.;

      Тиждень доброти та милосердя,Тиждень англійської мови (за окремим планом з 15.02. по19.02.2016 р.;

      Тиждень профорієнтації «Великий світ професій» – 22.02 – 26.02.2016 р.;

     Тиждень колективних творчих справ (КТС) – з 29.02.по 04.03.2016 р.;

      Шевченківський тиждень – з 07.03. – 11.03.2016 р.;

      Тиждень пізнавальної діяльності та правових знань – 14.03. – 18.03.2016 р.;

      Тиждень охорони навколишнього середовища - з 21.03.по 25.03.2016р.;

      Тижденьдитячої та юнацької книги - з 28.03. по 01.04.2016 р.;

      Тиждень культури - з 11.04. по 15.04.2016 р.;

      Тиждень КТС – з 18.04 по 22.04.2016 р.

      Тиждень соціально – громадянської діяльності – з 25.04. по 29.04.2016р.;

      Тиждень патріотичного виховання – з 04.05. по 13.05.2016 р.;

      Тижденьбезпеки дорожнього руху - з 16.05. по 20.05.2016 р.;

      Тиждень української історії та культури _ з 23.05. по 27.05.2016 р..

З метою реалізації поставлених завдань шкільним виховним планом на 2015 – 2016н.р. передбачено участь дітей у різних виховних заходах. Так, протягом ІІ семестру педагогом – організатором А.В.Стадник у тісній співпраці з класними керівниками, а також вчителями – предметниками та соціальним педагогом Т.А.Веселовською  найяскавіше було проведено такі загальношкільні заходи: лінійка до Дня Соборності України, година пам’яті «Народ вічний. Народ живий», присвячена пам’яті жертв Голокосту, КВЕСТ «Фольклорний», День святого Валентина «Усі ми прагнемо любові», КВЕСТ «Мовний», акція «Збираємо кришечки для виготовлення протезів», свято 8 Березня в дошкільній групі, традиційний Благодійний концерт по збору коштів воїнам АТО «Запалюєм серця любов’ю» (проводиться в НВК другий рік поспіль), інтелектуальна гра «З Україною в серці», КВЕСТ «Сторінками улюблених книжок», свято мами, свято останнього дзвоника тощо.

          Також яскраво проведено заходи в рамках Тижня усної народної творчості (відповідальні А.В.Стадник, С.О. Артеменко), Тижня англійської мови (відповідальні Г.В.Сокирко, Т.А. Веселовська), Шевченківського тижня (відповідальна А.В. Стадник), Тижня дитячої та юнацької книги (відповідальна Т.А.Веселовська), Тижня патріотичного виховання (відповідальні Т.А. Веселовська, І.О. Киналь), Тижня безпеки дорожнього руху (відповідальна А.В.Стадник). Учні НВК ( Вишнивецька Сніжана, Снісаренко Діана, Снісаренко Максим – 3 клас, Король Любов –  4 клас, Вишнивецька Ольга – 7 клас, Чаплинська Анастасія – 9 клас) стали учасниками Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» (куратор гри С.О.Артеменко), Трохименко Олеся, учениця 11 класу, взяла участь у конкурсі малюнків «Мої права» (відповідальна І.О.Киналь), учениці 9 класу Веселовська Ірина та Павленко Анастасія взяли участь у районному Конкурсі читців поезій Т.Г. Шевченка, за підсумками якого Веселовська Ірина зайняла І місце й разом із учнем 8 класу Черевишним Василем представляла Лисянський район на щорічному Конкурсі читців Шевченківської поезії, що проходив на батьківщині Т.Г.Шевченка в с. Шевченкове (відповідальна С.О.Артеменко). Протягом лютого – квітня вчителі та учні були активними учасниками Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистішою разом».

         Уся виховна робота протягом ІІ семестру здійснюється у відповідності до плану виховної роботи складеного на навчальний рік і затвердженого директором НВК. Виховні плани класними керівниками складено з урахуванням вікових особливостей учнів, їх інтересів та задатків. Робота класних керівників була організовано спланована у відповідності до шкільного виховного плану роботи за тематичними тижнями.

         Постійно проводилася робота з профілактики правопорушень серед учнів шляхом бесід класних керівників,соціального педагога з учнями НВК.

         Традиційною в школі  протягом ІІ семестру щопонеділка є загальношкільна лінійка, на якій проводяться підсумки за попередній тиждень ( нагородження грамотами, відзначення переможців шкільних і районних заходів), а також учні ознайомлюються із планом роботи на тиждень. Крім цього учні також продовжували отримувати додаткову інформацію про планування роботи на тиждень через учасників шкільного парламенту.

         У НВК протягом ІІ семестру успішно діяло учнівське самоврядування на чолі з президентом школи Веселовською Іриною, учениці 9 класу. Активно продовжували діяти Міністерство милосердя, Міністерство культури та дизайну. Члени учнівського самоврядування продовжували бути активними учасниками загальношкільних масових заходів та конкурсів. Таким чином, протягом ІІ семестру учні НВК взяли активну участь у загальношкільних та спортивно – масових заходах тощо.

         На належному рівні  працювала і соціально – психологічна служба (Веселовська Т.А.). Соціальним педагогом проводилися тренінги (згідно плану), зустрічі, а також індивідуальні профілактичні бесіди з учнями , схильними до правопорушень тощо.

         Також протягом ІІ семестру проводились класні батьківські збори (лютий, квітень), індивідуальні зустрічі з батьками, засідання батьківського комітету, де розглядалися питання виховання та навчання вихованців НВК.

         Протягом семестру у школі  продовжили свою роботу гуртки: Театральний, Туристичний, «Умілі руки», «Юний журналіст». Танцювальний.

         Значна увага в ІІ семестрі 2015 – 2016 н.р. продовжує приділятися патріотичному вихованню. Таким чином, протягом семестру було проведено відповідні заходи, зазначені вище.

         На базі НВК протягом ІІ семестру було проведено два семінарські заняття для заступників з навчально – виховної роботи «Нетрадиційні методи в навчально – виховному процесі» та для бібліотекарів району.

         Виховна робота у 2015 – 2016 н.р. завершилася яскравою, змістовною і чітко спланованою роботою відпочинкового пришкільного табору «Усмішка» (відповідальна А.В.Стадник). Матеріали з досвіду роботи та презентацією діяльності пришкільного табору подано на районний конкурс – огляд роботи пришкільних таборів.

         Уся система виховної роботи НВК базується на основних орієнтирах виховання та регулюється документами, які унормовують виховний процес.

Правове виховання

Формування правової культури та попередження правопорушень, з початку 2015-2016 навчального року у річному плані НВК окремим розділом сплановано заходи з профілактики правопорушень та правового виховання серед учнів, видано наказ «Про організацію роботи з правового виховання в 2015-2016 навчальному році». Організована робота Ради профілактики.

Рада профілактики систематично відслідковує результати роботи з учнями, з девіантною поведінкою.

Основна мета її роботи - координація зусиль педагогічного колективу, запобігання правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам.

План роботи Ради профілактики на навчальний рік виконано, всі проведені засідання оформлено протоколами. Протягом року представником РКМСН  та дільничним інспектором Курінним О.П.  проводилися бесіди та лекції з профілактики правопорушення, як масові, так і індивідуальні.

Індивідуальна робота з учнями та їх батьками проводиться систематично з метою профілактики правопорушень та виконання закону України «Про загальну середню освіту».

На кінець навчального року стан злочинності правопорушень серед учнів такий:

  1. Учнів, притягнутих до відповідальності - немає;
  2. Тенденція зросту (зниження) злочинності серед учнів- немає:

3.   Кількість учнів, які перебувають на внутрішкільному обліку – на початку року – немає.

4.   Кількість неблагополучних сімей – на початку року –  0, в них дітей –  0.    5. Кількість учнів, що ухиляються від навчання – немає.

Правове виховання учнів здійснювалося  на уроках правознавства в 9,10 кл., під час вивчення курсів за вибором   «Живемо за правилами» в 7 кл., «Вчимося бути громадянами» 8 кл., «Ми – громадяни України» - 9 кл.  виховних годинах -  класними керівника­ми 1-10-х класів.

  Питання стану роботи з профілактики та запобігання правопорушень, злочинів постійно заслуховувалося на нарадах при директорові, на засіданнях МО класних керівників, на класних батьківських зборах .

Правове виховання здійснюється на основі Конституції України, Програми правової освіти населення України, шкільної програми правового виховання та річного плану школи. Знання законів України є головною умовою запобігання правопорушенням серед учнівської молоді.

   Пріоритетними стали напрямки з охорони життя та формування здорового способу життя, правове виховання.

  З метою правової освіти та виховання учнів, профілактики правопорушень,  щороку проходять місячник правових знань (жовтень),  декади правових знань (листопад, квітень).

В  закладі діє Рада профілактики, на засіданні якої розглядаються актуальні питання превентивного виховання. На засідання Ради запрошуються представники класних батьківських комітетів. Класними керівниками чітко планується та за участі соціального педагога проводиться індивідуальна виховна робота, проводяться профілактичні рейди. Результатом роботи є підвищення авторитету закладу, зросла відповідальність деяких батьків за навчання і виховання дітей, поліпшилась поведінка учнів.

Школярі на достатньому рівні ознайомлені з правами людини, своїми правами та обов’язками, які зафіксовані в статуті НВК. Із метою дотримання вимог щодо охорони дитинства., реалізації прав учнів на захист від будь – яких форм насильства в закладі видаються накази, проводиться анкетування. Співбесіди з учнями та їхніми батьками. Педагоги під час сілкування намагаються їм допомогти вирішити проблеми.

Знайомство учнів з законами держави постійно відбувається на уроках з правових дисциплін та у позакласній роботі. Неодмінною частиною правового виховання є проведення годин спілкування, брейн-рингів, конференцій, конкурсів, «круглих столів», виставок.  Цікаво та змістовно пройшов диспут для учнів 8 – 10 кл. «Як ви розумієте поняття «свобода» та «відповідальність».

Адміністрацією школи та класними керівниками була про­ведена певна робота з батьками та учнями:

  • відвідування сімей удома, складання актів обстеження житлово-побутових умов сім'ї;
  • індивідуальна робота

У закладі організовано роботу класних керівників та учнівського самоврядування. Завдяки їм школярі активно долучилися до чергування, контролю за відвідуванням навчальних занять, організації дозвілля, проведення профілактичної роботи щодо здорового способу життя.

На початку навчального року видається наказ про закріплення педагогічних працівників за територіями та призначення відповідального за веденням списків (Наказ від 28.08.2016 №65)

Ведеться облік дітей із соціально незахищених категорій. Щорічно поновлюється  банк даних.

Відповідно до плану роботи НВК, з метою вивчення стану утримання, навчання, виховання учнів НВК щороку в період вересня – жовтня – проводиться громадський огляд стану утримання, навчання, виховання, оздоровлення та працевлаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та соціальна паспортизація учнів  навчального закладу.

Про проведення громадського огляду стану утримання, навчання, виховання, оздоровлення та працевлаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та соціальна паспортизація учнів НВК

2013-2014 н.р.

2014-2015 н.р.

2015-2016 н.р.

2016-2017 н.р.

Наказ від 04.09.2013  №122

Наказ від 17.09.2014 №112

Наказ від 22.09.2015 №99

Наказ від 19.09.2016 №127

Про підсумки проведення громадського огляду та результати соціальної паспортизації

2013-2014 н.р.

2014-2015 н.р.

2015-2016 н.р.

2016-2017 н.р.

Наказ від 05.11.2013 №167

Наказ від 03.114  №128

Наказ від 01.11.2015 №116

Наказ від 31.10.2016 №155

Про призначення громадського інспектора з охорони дитинства

Наказ від 11.09.2013 №136

Наказ від 10.09.2015 №93

Наказ від 12.09.2016 №122

Питання щодо результатів громадського огляду заслуховується на нарадах при директору ( №88 від 24.12.2015р., №104 від 28.10.2016) , на засіданнях педагогічної ради розглядаються питання : охорони дитинства, соціального захисту дітей. Попередження насилля, попередження суїцидів, оздоровлення та відпочинок, робота з творчо-обдарованими дітьми, профілактика негативних явищ…..

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.