Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 26 чоловік

Річні звіти

Дата: 19 червня 2020 о 10:13, Оновлено 23 лютого 2021 о 20:35

Звіт Хижинської філії про пророблену роботу

 за 2018-2019н.р. за таким  планом:

1. Кількість учнів, класів.

2. Кількісний та якісний склад педпрацівників.

3. Кількісний та якісний склад техперсоналу.

4. Навчально-методична робота.

5. Виховна та спортивно-масова робота.

6. Матеріально-технічнезабезпечення, господарськадіяльність.

1.У 2018-2019н.р. у філії навчалося 44 учні, 13 вихованців дошкільної групи, наявних 6 класів (1 - 4, 6,7,9).

    

2.Навчально – виховний процес здійснювало14 учителів, із них:

9 – «повна вища освіта»;

7 – «спеціаліст першої категорії»;

1 –  «спеціаліст другої категорії»;

2 – «базова вища освіта»;

3 –  «неповна вища освіта»;

2 – «заочно здобувають вищу освіту».

         Керівний склад: завідувач філії, практичний психолог/соціальний педагог-0,5 ставки,заступник з навчально-виховної роботи-0,5 ставки, педагог-органіатор-0,5 ставки.

3.Протягом 2018-2019н.р. у філії працювало 8 працівників технічного персоналу: 4 прибиральниці службових приміщень, 1 повар-0,5ставки, 1 помічник вихователя,1 робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків, 1сторож. Усі працівники мають середню спеціальну освіту та є основними працівниками.

    4. Внутрішня шкільна методична робота спрямована на надання педагогам практичної допомоги, реалізацію науково-методичної проблеми (початок -2018р.). «Філія працює над проблемою: «Акмеологічний підхід до розвитку освітнього процесу в умовах НУШ».

Методична робота у філії побудована на принципі системності колективної та індивідуальної праці вчителів над вдосконаленням навчально-виховного процесу й підвищенням професійного рівня. Вся  робота з педпрацівниками філії була реалізована як через традиційні (колективні і індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації. Методичний напрям роботи було заплановано з урахуванням висновків діагностування. У цьому відіграла значну роль система, яка була сконцентрована навколо науково-методичної проблеми: «Акмеологічний підхід до розвитку освітнього процесу в умовах НУШ».

«Акмеологічний підхід до розвитку освітнього процесу в умовах НУШ»

  

  Робота над проблемою стимулювала колектив до практичного втілення ідей та основних принципів особистісно орієнтованого навчання.

Методична робота в   філії  спрямована на розв’язання завдань:

  • організація удосконалення фахової майстерності;
  • організація роботи з обдарованими дітьми;
  • індивідуальний диференційований підхід до учнів під час процесу навчання;
  • стимулювання ініціативи і творчості членів педколективу;
  • використання інноваційних технологій при викладання предметів.

За звітний період було проведено наступну роботу:

  • проведення підсумкових контрольних робіт;
  • зрізів знань, тестування з метою вивчення впливу запропонованих інновацій на рівень навчальних досягнень учнів;
  • вивчення й аналіз діагностування рівня вихованості, розвитку учнів;
  • проведення творчих звітів шкільних методичних об’єднань в рамках фестивалю методичних ідей  «Від творчого вчителя – до майстра своєї справи»;
  • тижні педмайстерності та тижні молодого вчителя;
  • педагогічні читання.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в закладі працювала методична рада, до складу якої входили: завідувач філії, заступник директора з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань, творчих груп учителів. На засіданнях методичної ради обговорювалися такі актуальні питання:

- методики викладання навчальних предметів та виховної роботи з учнями;

- вивчення та впровадження у практику роботи школи досягнень психології, педагогіки, кращого педагогічного досвіду;

- оволодіння інноваційними технологіями, найдосконалішими методиками, формами та принципами навчання і виховання школярів;

- аналіз рівня навчальних досягнень, умінь та навичок учнів;

- труднощі опанування учнями програмового матеріалу, розробка рекомендацій щодо підвищення якості та ефективності навчально-виховного процесу;

- уміння педагогічного колективу працювати зі здібними та обдарованими дітьми.

Робота над проблемою активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя. У процесі роботи над методичною проблемою виникли творчі об’єднання вчителів: творчі групи, Школа молодого вчителя. Традиційно  продовжують діяти 3 шкільні  методичні  об'єднання : вчителів початкових класів (керівник Опенько Н.В.), вчителів суспільно - гуманітарного напряму (АртеменкоС.О.), вчителів природничо-математичного циклу (Поліщук Т.І.).

Зміст діяльності ШМО визначається блоком навчальних предметів, що вивчаються у філії, методикою їх викладання. На засіданнях  методичних об'єднань обговорювалися найважливіші розділи і теми нових програм та підручників, експериментальні варіанти освітніх програм; планувалися  відкриті уроки та виховні заходи, взаємовідвідування уроків та позаурочних заходів, предметні олімпіади, предметні тижні.

Особливий напрям діяльності ШМО – вивчення, узагальнення і запровадження вітчизняного та зарубіжного передового педагогічного досвіду.                                                                                                                                                     

    Згідно плану  в  закладі проходять предметні тижні, педагогічні читання, виставки-конкурси, звіти вчителів. Всі заходи в межах Тижнів відбуваються на належному рівні. Під час їх проведення учні закладу залучалися до різних видів діяльності, мали змогу поглибити і розширити знання з базових дисциплін, продемонструвати свої знання і вміння у конкурсах інтелекту, творчості, фізичної підготовки, задовольнити потребу у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів та здібностей. Слід відмітити високий рівень організації самоосвітньої  та навчально-виховної діяльності педагогів Синицької Т.В., Артеменко С.О., Живодьор Ю.А., Поліщук Т.І., Опенько Н.В.

У філії налагоджена робота з молодими фахівцями. Працює школа молодого вчителя. Протягом навчального року регулярно відбу­валися засідання школи молодого вчителя (керівник Панасенко О.І.). Засідання проводилися в цікавій творчій обстановці. Наставники Живодьор Ю.А, Поліщук Т.І., Панасенко О.І. відповідально поставилася до наставницької роботи, проводили бесіди, консультації. Був проведений тиждень молодого вчителя, кожному мо­лодому колезі було вказано (тактовно) на певні недоліки в роботі та запропоновано допомогу. Тематика засідань школи показала, що вчителі-наставники прове­ли велику роботу з проблеми «». Найефективніша форма методичного вдосконалення вчителів –  проведення майстер-класів. Основні завдання: втілення в практику роботи всіх учителів передового педагогічного досвіду і досягнень педагогічної науки, спрямованих на вирішення поставлених перед національною школою завдань. Усі молоді вчителі філії  побували на майстер-класах у досвідчених вчителів своєї школи, а також на районному рівні, в Лисянському НВК та Лисянській ЗОШ №2.

 Важливу роль у підвищені теоретичного, фахового рівнів педагогів, ознайомлення їх з перспективним педагогічним досвідом відіграє методичний кабінет закладу. Методична робота сприяє професійному зростанню педагогів.

Методичні розробки підготовлені педагогами:

  1. Артеменко Світлана Олександрівна - учитель української мови та літератури - «Оригінальна література княжої Руси-України. «Слово про похід Ігорів» - давньоруська пам’ятка, перлина українського ліро-епосу», українська література, 9 клас.
  2. Тітаренко Наталя Олександрівна – учитель інформатики – «Комп’ютерне моделювання», інформатика 9 клас.
  3. Панасенко Олена Іванівна – учитель зарубіжної літератури – «Вільям Шекспір. Гамлет», зарубіжна література  10 клас.
  4. Живодьор Юлія Анатоліївна – учитель початкових класів – «Робота з пластичними матеріалами. «Місто пластиліну»», трудове навчання 3 клас.
  5. Ігнатович Людмила Георгіївна - учитель початкових класів – «Мій мальовничий світанковий край». Мистецтво: інтегрований курс, 4 клас.

 Робота  адміністрації закладу з педагогами переважно зосереджена на формуванні готовності до творчого пошуку, виявлення нових педагогічних ідей і цікавих методичних знахідок. Працюючи з кадрами, робота шкільних управлінців полягає у баченні не лише досягнень, а насамперед виявлення проблем.

В основі щорічної оцінки ефективності внутрішкільної методичної роботи покладено не кількість проведених заходів методичного характеру, а динаміку зацікавленості педагогів у творчій діяльності, фактичне поліпшення навчально-виховного процесу.

5.Виховна та спортивно-масова робота.

Виховна робота у філії протягом І семестру 2018 – 2019 н.р була спрямована на реалізацію завдань Основних орієнтирів виховання. Робота проводилася з урахуванням методичної проблеми школи: «Акмеологічний підхід до розвитку освітнього процесу в умовах НУШ»

Планування виховної роботи здійснюється на основі інструктивно-методичних документів МОН України та згідно завдань виховної системи школи, в основу якої  покладено 7 напрямків виховної роботи:

1)Я через моє «Я» (фізичне, психічне, соціальне) (Ціннісне ставлення особистості себе);

2) Я – громадянин (Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави);

3) Поважай чуже «Я» як своє (Ціннісне ставлення до людей);

4) Я – частинка природи (Ціннісне ставлення до природи);

5) Я – творча особистість (Ціннісне ставлення до мистецтва);

6) Я і праця (Ціннісне ставлення до праці);

7) Правове виховання

Метою виховного процесу філії є створення необхідних умов для формування в учнів мотивації та усвідомлення значення розвитку здібностей і обдарувань учня, його життєвих компетентностей, формуванню навичок здорового способу життя.

Усі заходи протягом семестру було проведено згідно річного плану виховної роботи. З метою задоволення поставлених завдань, систематизації та єдності дій класних керівників, педагога- організатора, соціального педагога, виховна робота в філії планується за тематичними тижнями.

         Таким чином, протягом І семестру  2018 -2019 н.р. проведено такі тематичні тижні:

з 03.09 по 07.09. 2018 р. – Організаційний тиждень;

з 10.09 по 14.09.2018 р. - Олімпійський тиждень;

з 17.09. по 21.09.2018 р. – Тиждень суспільно-корисних справ;

з 24.09. по 28.09.2018 р.- Тиждень бережного ставлення до природи;

з 01.10 по 05.10.2018 р. – Тиждень творчості;

з 08.10 по 12.10.2018 р. – Тиждень правового виховання;

з 16.10 по 19.10.2018 р. – Тиждень патріотичного виховання;

з 05.11 по 09.11.2018 р. – Тиждень рідної мови;

з12.11. по 16.11.2018 р. – Тиждень безпеки дорожнього руху;

з 19.11. по 23.11.2018 р. – Тиждень Пам’яті та скорботи;

з 26.11 по 30.11.2018 р. – Тиждень «16 днів проти насильства»;

з 03.12 по 07.12.2018 р. – Тиждень козацтва та добра;

з 10.12. по 14.12.2018 р. – Тиждень художньо-творчої діяльності;

з 17.12. по 22.12.2018р. – Тиждень творчості;

з 26.12 по 29.12.2018 р. – Тиждень «Новорічне диво»

         Протягом І семестру педагогогом – організатором С. О. Артеменко разом з класними керівниками, вчителями – предметниками, у тісній співпраці з соціальним  педагогом Т.А.Веселовською в рамках тематичних тижнів було проведено змістовні загальношкільні заходи: «Свято Першого дзвоника», Веселі старти; День миру, Свято квітів, Свято осені та свято врожаю; День учителя; «Козацькі забави», Квест «Я маю право», І етап  конкурсу знавців рідної мови ім. Петра Яцика, Мовна вікторина; Веселі старти до Дня збройних сил України тощо. Крім цього проведено тематичні виставки малюнків, стіннівок, плакатів та Новорічне свято для учнів. Учні школи разом з педагогом-організатором протягом семестру  неодноразово відвідували жителів Хижинського будинку одиноких людей з концертною програмою до Дня людей похилого віку та з нагоди Новорічних свят. Учениця 9 класу, Богун Ангеліна, взяла участь у конкурсі КОЗ «Лисянський НВК» «Перлина Лисянщини» і посіла ІІІ місце, отримавши номінацію «Міс глядацьких симпатій».

               Робота класних керівників організовано спланована у відповідності до шкільного виховного плану роботи згідно тематичних тижнів.

                 Так, протягом І семестру 2018 – 2019 н.р. освітньо - виховна робота в дошкільній групі «КАЗКА» (вихователь Сокирко А.В.) здійснювалася відповідно до «Базового компоненту дошкільної освіти» та була спрямована на особистісний розвиток дітей. Дошкільну групу відвідувало 13 вихованців, з них 4 дівчаток та 9 хлопців.

За підсумкам навчально-виховної роботи діти  вміють:

  • Розпізнавати дерева, кущі, трав’янисті  рослини, овочі, фрукти;
  •  Розпізнавати диких та свійських тварин;
  • Розрізняти пори року, їх послідовність та характерні ознаки;
  • Класифікувати предмети найближчого оточення;
  • Лічити в межах першого десятка;
  • Знають числа від 0 до 9, співвідносять їх з певною кількістю предметів;
  • Знають знаки «+» і « - »;
  • Усно виконувати прості обчислення;
  •  Порівнювати предмети за висотою, довжиною, масою, шириною, товщиною, орієнтуються в розташуванні предметів у просторі тощо.

Робота з батьками полягала в наступному: проведено батьківські збори, індивідуальні зустрічі з батьками, діти яких не відвідували дошкільну групу, бесіди щодо життя та здоров’я дітей «Гігієна – запорука здоров’я», «Здоровий спосіб життя в родині та у дитсадку», «Що читати дітям?», «Мистецтво подарунків», «Чи готова ваша дитина до школи», консультації «Активний відпочинок, його значення для зміцнення здоров’я та розумового розвитку дітей». Вихованці дошкільної групи також брали активну участь у загальношкільних заходах до Дня вчителя, Свята осені, Дня Святого Миколая та Нового року. Крім того, з дітьми було організовано екскурсії до школи та шкільної бібліотеки.

На початок навчального року в 1 класі (класний керівник – Єрмолтчева І.Ю.) – 7 учнів, з них 5 хлопчиків і 2 дівчинки.

Оцінюючи знання і вміння учнів за рівнями розвитку, високий рівень мають Сокирко Марія та Снісаренко Анастасія; достатній – Ібрагімов Артем, Васільєв Андрій, Юрченко Всеволод; середній – Пилипенко Матвій, Цокало Олексій.

Усі учні класу знають букви українського та англійського алфавіту, уміють читати по складах, знають цифри і рахують в межах 30, орієнтуються в просторі, розрізняють всі геометричні фігури, знають місяці року, дні тижня. Деякі учні мають добре розвинену пам'ять: Сокирко Марія, Цокало Олексій, Ібрагімов Артем. Усі учні уміють працювати самостійно, швидко засвоюють новий матеріал. Соціально - побутові умови всіх учнів задовільні.

Поряд з навчанням здійснювалась виховна робота згідно виховного плану. Проводились виховні бесіди: «Який я друг?», «Бережи свої та шкільні речі», «Чистота запорука здоров”я», «Правила поводження на дорозі», «Як стати нехворійком» та ін. Брали участь у конкурсах: «Колосок», «Малюнок на асфальті» «Конкурс на кращу закладку для книги», «Лепбук рідної мови». Приймали участь у виставках Святі квітів, Святі врожаю, ярмарці Милосердя. Підготували цікаве Свято осені, Андріївські вечорниці. Розповідали цікаві вірші та співали пісні Святому Миколаю. Разом з батьками змайстрували годівнички для птахів.

На початок навчального року в 2 класі (класний керівник Опенько Н.В.) навчалося 8 учнів: 7 дівчаток і 1 хлопчик – Пустільнік Андрій, який прибув у нашу школу з Почапинського НВК.

         Протягом першого семестру діти повторювали матеріал 1 класу, та засвоїли нові знання. Удосконалювали набуті навички читання, письма, лічби. На кінець семестру всі діти вміють читати, переказувати, списувати, писати піддиктовку, додавати і віднімати додаткові числа, розв”язувати задачі. Оцінюючи рівень знань можна сказати слідуюче : високи рівень навчання – Собченко Анна; достатній рівень навчання – Хуторна Ярослава, Пустільнік Андрій, Нищук Анастасія, Чернявська Анастасія; середній рівень – Батрак Поліна, Софійчук Софія, Маленко Марина.      

Собченко Анна та Хуторна Ярослава взяли участь у Всеукраїнських конкурсах «Колосок», «Кергуру».

         Діти в класі дуже емоційні, активні, творчі, люблять брати участь у позакласних заходах. Учні класу були активними учасниками таких свят: День Учителя, Свята квітів, Свята врожаю «Щедра осінь», Андріївські вечорниці, Свята Миколая та новорічного ранку. Взяли активну участь у проведенні благодійної ярмарки, організованої до дня інваліда.

         Проведені класні години «Школа це твій дім, будь господарем у нім», «Співай, моя мово!», «Хто читає, той багато знає», «Умій дружити», «Бджола мала, а й та працює». Проводились такі бесіди: «Дорога до школи», «Будь охайним і акуратним», «В здоровому тілі здоровий дух», «Ти - пішохід», «Державні та народні символи України», «Моя родина» та ін.

Протягом I семестру з учнями 3 класу (класний керівник Живодьор Ю.А.) здійснювалась робота згідно розробленого плану, яким було охоплено всі напрямки виховної роботи.

         Велика увага приділялась вихованню добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги один до одного та старших людей.

         Приділялась увага естетичному вихованню. Діти вчились самостійно виконувати різні роботи: аплікації з паперу, новорічні іграшки. Значна увага приділялася фізичному вихованню. Учні брали участь у спортивних змаганнях, естафетах серед молодших школярів, на уроках проводились фізкультхвилинки.

         Також учні класу брали участь у тематичній шкільній виставці – «Свято врожаю» (були представлені цікаві композиції), у ярмарку Милосердя. Із задоволенням розповідали вірші Святому Миколаю, за що отримали солодощі.

         Підготували цікаве, змістовне «Свято осені». Проводились бесіди: «Бережи свої та шкільні речі», «Поважай старших», «Навіщо людині працювати?», «Справжня дружба», «Я – друг природи», «Я – пішохід», «Де і як зимують тварини?», «Поговоримо про честь і чесність», «Ми - діти європейської держави» та ін.

         У 4 класі (класний керівник Ігнатович Л.Г.) на початок семестру 7 учнів, на кінець – 7., з них 3 хлопців та 4 дівчат. Протягом семестру учні були активними учасниками загальношкільних масових заходів. Також проводилася виховна робота відповідно до плану виховної роботи класного керівника, згідно якого з учнями класу було проведено бесіда щодо безпеки дорожнього руху, бесіда до Дня пам’яті жертв голодомору, до Дня боротьби зі СНІД-ом, створено стіннівки та леп буки у відповідності до тематичних тижнів, створено відео «Безпека дорожнього руху очима дітей», проведено індивідуальну бесіду з Пустільником В.О. щодо поведінки в школі.

У 6 класі (класний керівник Тітаренко Н.О.) навчається 7 учнів:  3 хлопчиків та 4 дівчаток.  

Протягом I семестру 2018- 2019 н. р. з учнями  було проведено виховну роботу згідно плану виховної роботи класного керівн ка. Вцілому  клас є сформованим учнівським колективом. Діти всі з достатнім та середнім навчальним потенціалом, окрім Маленко Юлії, навчання якій дається важко. Учні енергійні, жваві, активні учасники шкільного життя. Стосунки між учнями класу  дружні й доброзичливі, врівноважені. Конфліктні ситуації швидко вирішуються, діти самостійно знаходять порозуміння товаришують між собою.

 Учні класу мають достатній рівень свідомої дисципліни. Вцілому дисципліна в класі сприятлива для проведення уроків.

У класі є лідери:  Бойко Віктрія та Вишнивецька Сніжана. Здійснюється робота з опорою на лідерів, які можуть організувати продуктивну роботу, залучити до активного життя в класі всіх учнів.

Пізнавальні особливості учнів класу високі. У дітей гарно розвинена пам'ять, уява, мислення, є творчі особистості з різними нахилами -  Бойко Вікторія та Крамаренко Максим.

Учні класу згуртовані, вони вміють організувати справи із власної ініціативи( години сілкування, квести, вікторини ) ,також діти не байдужі до загальношкільних справ, благодійних акцій тощо. Майже у всіх учнів розвинуте почуття відповідальності.

Шестикласнки охоче трудяться, підтримуючи чистоту та порядок на шкільній території й у приміщенні класу.

Учні активні, люблять і вміють виконувати різні доручення. Упродовж семестру всіляко підтримувався рівень громадської активності, зацікавленості життям класу, навчанням, що сприяло створенню позитивного мікроклімату в колективі. Це добре позначилося на виховних аспектах учнів класу. Ми досягли успіхів у вихованні таких якостей, як ініціативність, чесність, акуратність, відповідальність за власні вчинки.

Протягом року учні класу брали участь у конкурсах і змаганнях різного рівня, мали нагороди (змагання з міні-футболу, конкурс ім. П. Яцика, «Орлятко», «Геліантус» тощо)

Моральні якості у дітей класу позитивні

Батьки беруть активну участь в житті класу, школи.

Упродовж I семестру ми підтримували рівень громадської ак­тивності, зацікавленості життям класу, навчанням, що сприяло ство­ренню позитивного мікроклімату в колективі. Учнівська ініціатива сприяла проведенню  в рамках тижня правознавства проведення квесту, заходів – до Дня Вчителя, Дня Збройних сил України , св. Миколая.

З учнями класу були проведенні тематичні виховні години до Дня писемності «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема», Дня козацтва «Козацькій славі жити у віках»,  Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Прости нас, пам'яте, прости!», Дня Соборності  «Соборна Україна: втрати і знахідки років , Дня героїв Крут «На Аскольдовій могилі поховали їх» , «Україна – наш спільний дім», « Діти України про свої права», тематичних тижнів , Дня Довкілля.

Учні проводять класні збори , де вирішують питання навчання , дисципліни та поведінки окремих учнів класу .

Протягом І семестру 2018-2019 н.р. у 7 класі навчалося та виховувалося 4 дітей – 2 дівчинки, 2 хлопчики.

Виховна робота з учнями 7 класу (класний керівник – Веселовська Т.А.) проводилася з урахуванням інтересів, потреб учнів, їхньою специфікою та використанням  «Основних орієнтирів виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів України». Так, у цьому навчальному році було проведено:

  • Привітання для жителів будинку пристарілих до Дня людей похилого віку та до Дня ветерана. - Жовтень 2018р.
  • Підготовлено та проведено художні номери до Дня учителя - Жовтень 2018р
  • Проведено виховну годину до Дня вшанування жертв Голодомору та політичних репресій. - Листопад 2018р
  • Участь у заходах до Дня української писемності та мови. - Листопад 2018 р
  • Взяли участь у загальношкільному благодійному ярмарку до Дня інваліда. - Грудень 2018р.
  • Проведено годину класного керівника «СНІД – чума ХХІ століття». - Грудень 2018 р.
  • Брали участь у загальношкільному заході до Дня Збройних сил України. - Грудень 2018 р.
  • Разом з учнями 6 класу  проведено Андріївські вечорниці. - Грудень 2018р.
  • Підготовка художніх номерів до Новорічного свята. - Грудень 2018 р.

Учні класу згуртовані, вміють організувати справи із власної  ініціативи, діти не байдужі до загальношкільних справ, добродійних акцій, завжди приймають активну участь. Майже у всіх розвинуте почуття відповідальності.

Виховна робота з учнями 9 класу (класний керівник - Терещенко Н.Д) проводилася протягом І семестру 2018-2019 н.р. з урахуванням інтересів, потреб учнів, їхньою специфікою та використанням  «Основних орієнтирів  виховання. Старалися сформувати у класі дружній, організований колектив, здатний самостійно виконувати поставлені завдання. Виховували активних, творчих, дисциплінованих учнів.

Так,у цьому навчальному році було проведено:

  • художні номери до Дня Учителя. - Жовтень 2018 р
  • Проведено разом з учнями школи лінійку до Дня вшанування жертв Голодомору та політичних репресій. - Листопад  2018

Участь у заходах до Дня української писемностіта мови - Листопад  2018 р.

  • Взяли участь у загальношкільному благодійному ярмарку до Дня людей з особливими потребами . - Грудень 2018р.
  • Представники класу (хлопці) брали участь у загальношкільному заході до Дня Збройних сил України. - Грудень 2018 р.
  • Разом з учнями школи проведено Андріївські вечорниці. - Грудень 2018р.
  • Участь у загальношкільному Новорічному святі. - Грудень 2018р.

Учні класу згуртовані, не байдужі до загальношкільних справ, вміють організовувати справи з власної  ініціативи. Розвинуте почуття відповідальності. Беруть участь  у благодійних акціях.

                 Протягом семестру проводилася  робота з профілактики  правопорушень серед учнів шляхом бесід класних керівників з учнями та їх батьками.

         Традиційною в школі щопонеділка є загальношкільна лінійка,  на якій проводяться підсумки за попередній тиждень (нагородження грамотами, відзначення переможців), а також учні ознайомлювалися із планом роботи на тиждень.

        На належному рівні в школі протягом І семестру працювала і соціально – психологічна служба (Веселовська Т.А.). Соціальним педагогом проводилися заходи згідно виховного плану роботи та плану роботи соціально - психологічної служби на 2018 – 2019 н.р. Це заходи в рамках Тижня правового виховання та тижня «16 днів проти насильства»: перегляд відео «Діти мають право» з наступним обговоренням, виставка малюнків та плакатів «СНІД – чума 21 ст.», бесіда «Безпека в Інтернеті» тощо.

       Також, протягом І семестру проводились  загальношкільні та класні батьківські збори ( вересень, грудень), індивідуальні зустрічі з батьками, засідання батьківського комітету щодо питання харчування дітей.

      Протягом семестру в школі працювали гуртки:  журналістський (керівник - С.О.Артеменко), спортивний (керівник Г.І.Іщенко), «Умілі руки» (керівник – Ю.А.Живодьор).

       Учасники гуртка «Юний журналіст» протягом семестру взяли участь у районному конкурсі фотографій «Моя країна – Україна» (2 учнів). Гонтаренко Софія, учениця 7 класу нагороджена грамотою за І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя країна - Україна» в номінації «Жанрове фото» (вчитель Артеменко С.О.).

        Працювали над поповненням контенту шкільного сайту (1 раз на тиждень) та над випуском шкільної газети «ГУАШ» 1 раз на місяць (4 номери), звітували про проведення Тижня мови через районну газету «Понад Тікичем», а також у створенні відео «Світ професій очима дітей» (Алєщенко Владислав та учні 9 класу) для участі в районному конкурсі відео, який проводив центр зайнятості.

       Учасники спортивного гуртка взяли участь у першості гуртка з баскетболу та міні-футболу. Брали участь у районних змаганнях з міні-футболу на кубок О.Вельбівця (хлопці) та на кубок голови адміністрації Павличука (дівчата), а також в районних змаганнях з настільного тенісу (хлопці та дівчата), районних змаганнях з шахів та шашок (хлопці та дівчата).

       Учасники гуртка «Умілі руки» брали участь в оформленні сцени до новорічних свят, малювали малюнки та виготовляли паперових голубів до Дня миру, малювали малюнки захисникам, а також брали участь у районному конкурсі робіт «Український сувенір». У номінації «Сувенір» за роботу «Спогад про літо» І місце отримала  Бойко Віка, учениці 6 класу, за роботу «Грошове дерево» І місце отримала Гонтаренко Софія, учениця 7 класу, та за роботу «Подарунок Нептуна»  - І місце -  Вишнивецька Сніжана, учениця 6 класу.

                

         Виховну роботу з учнями філії у І семестрі 2018-2019 н.р. було проведено у відповідності до виховного плану школи за тематичними тижнями у тісній співпраці педагога - організатора, соціального педагога, психолога та класних керівників.

Протягом ІІ семестру 2018-2019 н.р. проводилися такі тижні:

Перший тиждень після зимових канікул – «Тиждень пізнавальної діяльності» (з 14.01 по 19.01) розпочався загальношкільною лінійкою, організацією чергування по школі. Класними керівниками проведено інструктажі з техніки безпеки, виховні години щодо профілактики злочинності. У кінці тижня проведено робочу лінійку «Як налаштуватися на продуктивну працю».

Тиждень памяті  (з 21.01 по 25.01) розпочався організаційною лінійкою, на якій учнів ознайомили з планом на тиждень. 22.01 всі учні були задіяні  загальношкільному заході «Соборна наша Україна, в тобі і сила наша й суть» (Тітаренко Н.О.). 23.01 було проведено майстер-клас з виготовлення брилків у вигляді сердечок (Гавріленко Н.О.). 24.01 проведено інформаційну годину «Комп’ютерна гра чи залежність?» до Міжнародного дня без Інтернету. Протягом тижня діяла виставка творчих стінгазет.

Тиждень здорового способу життя (з 28.01 по 01.02). 28.01 було проведено відкриту виховну годину учнями 5 класу, присвячену пам’яті героїв Крут (29.01) та  вшануванню пам’яті жертв Голокосту (Гавріленко Н.О.).Також у цей день було проведено турнір між 5-6 класами «Я господарочка». 01.02 – було проведено заняття для 5-6-го класів «Як захиститися від туберкульозу (Поліщук Т.І.). Закінчився тиждень загальношкільною лінійкою «Що я знаю про шкідливі звички» та переглядом відеоролика.

Тиждень морального виховання(з 04.02 по 08.02).  Тиждень розпочався із лінійки, де було оголошено план заходів, також 6 клас виступив із доповіддю на тему: «Шкідливі звички та їх вплив на організм». Протягом тижня діяла виставка плакатів із закликами толерантної поведінки у відношенні один до одного. До цієї ж теми учні 9 класу провели анкетування, на меті якого було з`ясувати, наскільки ми толерантні. Результати здивували, адже виявилося що 90% всіх опитуваних є не зовсім толерантними та не вміють приймати думку інших. Лише одна дитина толерантна, і дві зовсім не толерантні по відношенню до оточуючих. Завершили тиждень чергові учні з доповіддю на тему: «Стереотипи та толерантність», де всі учні вирішили, що спробують бути доброзичливішими до індивідуальних особливостей оточуючих.. Класними керівниками були проведені виховні години на такі теми: «Морально-етичні проблеми серед молоді»,  «Краса навколо нас», «Подорож до країни етикету», «Людина починається з добра», «Сучасний етикет у громадських місцях», «Про культуру почуттів», «Здорова людина – красива людина», «Уміння бути самим собою», «П’ять хвилин з мистецтвом», «Що породжує жорстокість?», «Захист дітей від різних форм насильства»,  «Ціную в людях внутрішнє багатство чи зовнішню красу?», «Добре діло роби сміливо», Моральні заповіді людини».

Тиждень доброти та милосердя (з 11.02 по 15.02) розпочався загальношкільною лінійкою та оголошенням плану на тиждень. Класними керівниками заплановані  наступні виховні години: «Патріотичні дати лютого», «Війна в Афганістані й сучасність», «Корсунь-Шевченківська битва – переломний момент війни», «Героями не народжуються, героями стають», «У полоні часу всі страшні роки війни». 14.02  у нашій школі відбулося велике свято - День Святого Валентина. Протягом тижня діяла романтична пошта "Валентинчики", де кожен мав змогу висловити свою приязнь один до одного. Міністерством культури та дизайну було організовано конкурс для старшокласників "Солодка парочка". Цікаві конкурси та розваги дарували позитивні емоції та незабутні враження.

15.02 Тітаренко Н.О. була проведена інформаційна година «Відлуння Афганської війни». 16.02 учителем історії Тітаренко Н,О. було проведено конференцію по патріотичних датах лютого, а саме: День виведення військ з Афганістану, Бій під Дебальцевим, День визволення Лисянщини від німецької окупації та День увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні розкривали означені питання з подальшим обговоренням, демонстрували дібрані відеометеріали. Після конференції відбулося покладання гірлянд до пам’ятників загиблим солдатам у Другій світовій війні, виготовленних волонтерським загоном та учнями школи.

Тижня профорієнтації  (з 18.02 по 22.02). розпочався загальношкільними батьківськими зборами. Учнями 9 класу та учителем основ здоров'я Поліщук Т.І. було проведено тест на виявлення типу професії серед старшокласників відповідно природніх нахилів: людина-природа, людина-техніка, людина-знакова система, людина-мистецтво, людина-людина. Дослідження показали, що найбільший відсоток у нашій школі - майбутніх митців (33, 3%), а отже, будемо чекати культурних сплесків і розквіту наших юних талантів.  20.02 - Вшанування Героїв Небесної Сотні. Презентація конкурсних робіт «Я європеєць». До Дня рідної мови 21.02. було проведено пізнавальну мовну вікторину.

Тиждень цивільного захисту (з 25.02 по 01.03) Протягом тижня класними керівниками було проведено бесіди по попередженню нещасних випадків і травматизму, щодо правил користування вогнегасником, практичні заняття, учення по ЦЗ, година спілкування «Дії у надзвичайних ситуаціях». Класними керівниками проведено анкетування: я і мій клас

Шевченківський тиждень(з 04.03 по 08.03) був позначений активною підготовкою до свята весни «А у весни мамині очі»: виготовлення виробів для матусь репетиції; діяла весняна пошта, а 07.03 відбулося святкування 8 Березня (при участі вокального ансамблю «Калина»). Протягом тижня діяла виставка ілюстрацій до творів Тараса Шевченка "Ми тебе не забули, Тарасе!" та створення Лепбуків про Т.Г.Шевченка.

Тиждень пізнавальної діяльності(11.03 по 15.03). Протягом тижня з чнями школи переглянуто відео «Ми – споживачі», соціальним педагогом Веселовською Т.А проведено заняття «Тенета торгівлі людьми».

Протягом Тижня КТС (з 18.03 по 22.03) в Хижинській філії було проведено шефську роботу щодо допомоги іншим людям.

22.03 - Виготовлення плакату-заклику «Збережемо першоцвіти» (Поліщук Т.І., Живодьор Ю.А.); 28 березня вчителем Опенько Н.В. разом зі своїми вихованцями, учнями 1 класу, та іншими учнями школи було проведено відкриту виховну годину "Обряд першого закосичення".

Тиждень мистецтв25.03 по 29.03) розпочався акцією «Чисте довкілля» (прибирання сільського парку та побілка дерев), встановлення класифікатора відходів. Також була проведена операція «Пам’ятник» (догляд за меморіальними спорудами села). Класні керівники та класоводи розпочали разом зі своїми класами роботу на квітниках, адже оголошено конкурс на кращий квітник; також діє  акція «Озеленення класу» (догляд за кімнатними рослинами).

Брали участь у щорічному традиційному фестивалі ДЮП, де на районному рівні отримали Гран-прі, а на обласному етапі ДЮП зайняли 4 місце серед 18 команд - учасниць

До Тижня соціально-громадянської діяльності (з 22.04 по 26.04) в школі проведено екологічну акцію «Посади дерево», запланували виготовлення буклету «Люби, знай, оберігай свій рідний край» (визначні місця малої батьківщини). 26.04 відбулося відзначення Дня Чорнобильської трагедії: перегляд відео сюжетів з подальшим обговоренням.

Під час Тижня патріотичного виховання (з 29.04 по 10.05.) ми вшановували пам’ять нашого земляка Юрія Лавріненка, традиційна лінійка і покладання квітів до пам’ятного знака та участь у сільських заходах щодо відзначення 9 травня.

Під час тижня родинного виховання (з 13.05 по 17.05) була проведена інформаційна година «Цікаві факти про Євросоюз» (до Дня Європи) та засідання круглого столу.17.05 – святкували День української вишиванки. (Інформаційна хвилинка). Закінчився тиждень традиційним святом початкової школи «День матері та сім’ї. Родинні цінності». Також протягом тижня діяла виставка наших шкільних «родинних дерев».

Тиждень безпеки дорожнього руху (з 20.05. по 24.05.). Протягом тижня класними керівниками  проведено інструктажі з техніки безпеки під час літніх канікул та поводження у пришкільному відпочинковому таборі., а також підготовці до свята Останнього дзвоника, на якому було підведено підсумки за рік, нагороджено грамотами призерів школи.

29.05. на базі Хижинської філії  було проведено змагання з міні-футболу на перехідний кубок ім. братів Кличко серед учнів 4-6 класів, де команда хлопців отримала ІІ місце. Щорічно беремо участь у Всеукраїнських іграх та конкурсах, таких як «Орлятко», «Грінвіч», «Колосок», «Патріот», «Соняшник», «Геліантус» і отримуємо золоті та срібні сертифікати.

Учениця 9 класу – Богун Ангеліна Вадимівна брала участь у районному конкурсі «Диво - діти Лисянщини - 2019» і здобула перемогу у своїй номінації.

Успішно було організовано роботу пришкільного відпочинкового табору  денним перебуванням «Усмішка» (Артеменко С.О., начальник табору). Діти мали вітамінізоване дворазове харчування, а також веселе дозвілля, організоване вихователями. Матеріали відпочинкового табору «Усмішка» передано для участі у районному конкурсі на кращу організацію відпочинку дітей влітку і здобули І місце серед шкіл району.

Варто зазначити, що наші учні активно беруть участь в усіх спортивно-масових загально- шкільних, районних  заходах.

Зважаючи на вищесказане протягом 2018 – 2019 н.р. було повністю реалізовано план виховної роботи.

Спортивно-масова робота

N

з/п

Назва заходу

Досягнення

1

Олімпійський тиждень:

  • Першість школи з міні- футболу;
  • Першість школи з настільного тенісу;
  • Першість школи з шахів та шашок;
  • Першість школи з волейболу;
  • Веселі старти.

2

Кубок депутата Черкаської обласної ради Олександра Вельбівця з міні – футболу.

ІІ місце

3

Першість Лисянського р-ну з міні- футболу серед дівчат

І місце серед філій

4

«Ну-мо, хлопці!» - рухливі естафети до Дня українського козацтва.

5

«Веселі старти» до Дня захисника України.

6

Першість школи з настільного тенісу.

7

Першість Лисянського р-ну з настільного тенісу серед хлопців та дівчат.

V,VІ місце

8

Першість школи з шахів та шашок.

9

Першість Лисянського р-ну  з шахів та шашок.

V,VІ місце

10

Першість школи з волейболу серед дівчат та хлопців.

11

Першість р-ну з волейболу серед хлопців.

І місце

12

Першість школи з баскетболу серед дівчат та хлопців.

13

Першість р-ну з баскетболу (дівчата)

І місце

14

Першість р-ну з баскетболу (хлопці)

І місце

серед філій

15

Першість р-ну з легкої атлетики.

16

Змагання на приз кубку «Шкіряний м’яч» «Кличко-Foundation»

ІІ місце

17

Шкільні змагання «Сокіл(Джура)» на базі КОЗ «Лисянський НВК»

18

Районні змагання «Сокіл(Джура)»

19

Першість школи з туристичних випробувань, техніка пішого туризму на горі Тотоха.

20

Спортивно-масова робота під час функціонування пришкільного відпочинкового табору «Усмішка».

На належному рівні працює шкільна бібліотека. Бібліотечний фонд становить 2231 найменування у тому числі 1547 – підручники.

Поповнення бібліотечних фондів здійснюється як за рахунок бюджетних коштів, так і благодійної допомоги. За рахунок коштів педагогів закладу проводиться підписка фахових періодичних видань.

Із метою пропаганди книжки проводяться книжкові виставки за різною тематикою.

 Співпраця шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом виявляється у проведенні уроків позакласного читання, занять-практикумів з прищеплення школярам навичок роботи з книгою, організації спеціальних екскурсій,  які поглиблюють систему бібліографічних знань учнів.

 Усі учні філії відвідують шкільну  бібліотеку при потребі. Шкільний бібліотекар прагне запропонувати учням ту книгу, яка відповідає потребам школяра, його запитам та інтелекту, проконсультувати , як найдоцільніше і найефективніше її опрацювати.

  1. Матеріально-технічнезабезпечення, господарськадіяльність.

Незважаючи на складні соціально-економічні умови, матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності  філії перебуває на достатньому рівні.

Навчальні та адміністративні  кабінети мають привабливий та естетичний вигляд.

Перший поверх двоповерхового приміщення  закладу займають спортивний зал, методичний кабінет, кабінет директора, учительська, майстерня, чотири класні кімнати.

Другий поверх займають  актовий зал, бібліотека, кабінет педагога-організатора, шість класних кімнат та лаборантська. Предметні кабінети  недостатньо оснащені для навчання учнів.

 В комп’ютерному класі  знаходиться  7 комп’ютерів, з них 5 шт. – застарілі (2006 року, 2002 року) .

Усі комп’ютери об'єднані в локальну мережу, підключені до мережі Інтернет, але швидкість низька.  Робочі місця вчителя та учнів відповідають вимогам. 

Забезпечення закладу технічними і електронними засобами.

У період з 2018 року поліпшено матеріально-технічну базу, а саме:

  • 1 телевізор та 1 ламінатор  для 1 класу ( кошти депутата районної ради)
  • 2 ноутбуки, 1 багатофункціональний пристрій, 1 телурій, 1 фліпчарт,  за державні кошти для роботи НУШ ( 1 та 2 класи)
  • 1 ноутбук для роботи закладу ( надано благодійно ТОВ «Агронива-Черкаси»)
  • 1 телевізор ( надано в користування Хижинською сільською радою)

У 3-х класних кімнатах початкової школи, у 2019 році, встановлено нові дошки (з п’ятьма робочими площами).

Станом на 01.11.2019року заклад забезпечений такою комп’ютерною технікою:

  • 7 комп’ютерів
  • 4 – ноутбуки
  • 3 – принтера  
  • 3 телевізори  (плазми). 
  • 1 - мультимедійний проектор.

Компютерний комплекс використовується в закладі для: навчання учнів 1 -9 кл. інформатики, визначення рейтингу класів та учнів із успішності

(ЗНВР Панасенко О.І.), програми КУРС: школа (ЗНВР Панасенко О.І.), програми КУРС: бібліотека ( бібліотекар Веселовська Т.А.), програми КУРС: дошкілля ( вихователь д/у Сокирко Г.В.),  управлінській діяльності (електронна пошта, ведення документації). Педагоги використовують комп’ютерну техніку в навчально – виховному процесі.

  З 2013р. створено веб-сайт закладу, а з 2016 року працюємо ще і на платформі «e- schools». Постійно оновлюються рубрики новин, фотогалерея.

Кожен навчальний кабінет забезпечений підручниками, навчальною та методичною літературою.

Усі приміщення світлі, мають естетичний вигляд, озеленені.

Упродовж 2018-19н.р. та 2019-20н.р. в 4 кабінетах закладу поновлено   учнівські меблі( парти  та стільці – 10 нових парт двомісних та 13 – одномісних), проте потреба у поновленні учнівських меблів залишається актуальною.

  Усі учнівські меблі промарковані. Робочі місця вчителів відповідають основним ергономічним вимогам, достатньо шаф, стінок для збереження навчально-наочних посібників.

Котельня закладу готова до нового опалювального сезону, проведено косметичний ремонт та чистка котлів. Дров завезено 200м.куб., що становить менше потреби.

Навчально-матеріальна база оновлюється поступово.

У  перспективних планах закладу подальше придбання сучасного обладнання для кабінету інформатики, методичного забезпечення навчальних кабінетів.

Фінансове забезпечення діяльності навчального закладу здійснюється  відповідно до затверджених щорічних кошторисів. Облік матеріальних цінностей, відпрацьованого робочого часу ведеться відповідно до вимог.

За підтримки місцевого та районного бюджетів:

-     надається субвенція Хижинською сільською радою на харчування дітей дошкільної групи, енергоносії, на підвезення учнів та вчителів, на з/п обслуговуючому персоналу.

З метою підготовки закладу до нового навчального року проведено косметичні ремонти в усіх кабінетах, дошкільній групі, котельні та їдальні. Ремонтні роботи в  закладі здійснюються за кошти батьків учнів, кошти від соціальних угод між сільською радою с. Хижинці та орендарями земель.

 Проблемним питанням залишається:

- робота кухні ( плити відпрацювали свій ресурс і потребують заміни на нові енергоефективніші);

- водопостачання

Завідувач філії                                          Т.В.Синицька

     

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.